• Pridajte sa k nám

Kedy je čas zmeniť osobného trenéra

osobný fitness tréner

Kedy je čas zmeniť osobného trenéra

Rozchod občas býva ťažký a končiť vzťah so svojím osobným trénerom nie je výnimkou. Dôvodom môže byť to, že máte pocit, že už všetko ovládate a chcete cvičiť na vlastnú päsť, alebo sa môžete cítiť frustrovaný nedostatkom výsledkov či množstva peňazí, ktoré ste do tréningu investovali. Osobní tréneri existujú preto, aby pomohli svojim klientom nadobudnúť vedomosti o ich telách a pomohli im presadiť ich skrytý potenciál. Avšak, v priemysle, ktorý je z veľkej časti neregulovaný je len na vás, aby ste sa uistili, že váš tréner je skutočne kvalifikovaný odborník. Pokračujte v čítaní a nájdetepäť dôvodov, prečo osobného trénera zmeniť.

1. Váš tréner nie je vo forme

Pozrite sa okolo seba v telocvični a môžete si všimnúť zaujímavý trend. Častokrát majú ľudia tendenciu vyzerať ako ich osobný tréner. Ak medzi vaše osobné ciele patrí úbytok tuku, budovanie svalov či zlepšenie vašej kondície, nemali by ste pracovať s trénerom, ktorý nemá tieto vlastnosti. Telo trénera je jeho vizitkou. Je to priamym dôkazom toho, že jeho metódy fungujú, a že jeho vlastný životný štýl môže slúžiť ako motivácia vo vašom tréningu.

2. Je nekvalifikovaný

Dobre kvalifikovaný osobný tréner je pre tréning a vaše dobré fyzické i psychické zdravie veľmi dôležitý. Môže mať absolvované kurzy, alebo v minulosti študovať telovýchovu či ľudské telo. Vzdelanie je aj tomto ohľade veľmi dôležité a pod vedením takéhoto človeka viete, že ste v tých správnych rukách. Pokiaľ tomu však tak nie je, prehodnoťte či by nebola lepšia zmena.

3. Nevenuje Vám dostatočnú pozornosť

Počas vášho tréningu je potrebné aby sa tréner zameral na vás. Každý pohyb sa počíta a ak sa namiesto vám venuje radšej twitteru môže ísť skutočne aj o zdravie. Nedostatok záujmu trénera v posilňovni môže vyústiť do rôznych zdravotných komplikácii a preto by ste to nemali trpieť.

4. Nesleduje novinky

Vo fitness priemysle sa vždy nájde najnovší doplnok alebo zariadenie, ktoré je "zaručené" a ktoré vám pomôže schudnúť, budovať svalovú hmotu a dostať sa do formy v čo najkratšom možnom čase, samozrejme s minimom úsilia. Fitness marketing však treba sledovať a človek, ktorý sa v tom pohybuje a záleží mu aj na jeho vlastnej odbornej spôsobilosti bude kráčať ruka v ruke s najnovšími trendmi a výskumom v oblasti fitness a výživy.

5. Zdravotné problémy a bolesti

Vraví sa, že čo nebolí, nerastie. Váš tréner by mal však sledovať vašu formu po celú dobu, dbať na správnu techniku a opravovať vás pokiaľ robíte niečo nesprávne. Bolesti kolien a spodnej časti chrbta sú prvé známky toho, že cvičíte zle a to by mal byť váš tréner schopný rozpoznať. Niektoré bolesti svalov sú normálne, ale najmä kolená a spodná časť chrbta by bolieť nemali.

Zdielaj: